FSM NIKA s.r.o.


hlavní stránka

projekční a inženýrská činnost

stavební činnost

komínové systémy

volná pracovní místa

akce

ubytování - jen pro subdodavatele


e - obchod se stavebninami

reference

kontakty

Document made with Nvu
(c) Pavel Plandor
KOMÍNY

Zajistíme vše od projektu, přes stavební povolení až k realizaci.Náš sortiment zahrnuje tyto komíny:

EFFE DUE
Nízká váha:
- od 24kg
- běžný 10m komín má tuto váhu:
   - ULTRA (pro paliva plynná nebo kapalná) - 300kg
   - DOMUS (pro paliva pevná) - 400kg
Malé rozměry:
- z průřezu tvarovky činí funkční plocha průduchu až 45 %.
- běžný komín má následující vnější rozměry:
   - ULTRA (pro paliva plynná nebo kapalná) - 20 cm x 20 cm
   - DOMUS (pro paliva pevná) - 26 cm x 26 cm
Snadná montáž:
- montáž je velice jednoduchá a bez problému ji zvládne i laik. Komín nepotřebuje v interiéru vlastní základ, lze ho postavit bez úprav i v patře na běžnou podlahu.
- doba montáže 10 m komínu zabere cca 5 hodin
Vhodné pro všechny druhy paliv:
- bez úprav (bez vložky) lze použít všechny druhy paliv
   - ULTRA - plynná a kapalná paliva
   - DOMUS - pevná paliva
   - AERO - pro odvětrávání nebo přívod vzduchu
Finančně nenáročný:
- nízká pořizovací cena, snadná doprava, bezproblémová manipulace a jednoduchá montáž bez speciálního nářadí a doplňkových prací
- cena bez DPH pro běžný 10 m komín:
   - ULTRA (pro paliva plynná) - 15.000,-- Kč - 18.000,-- Kč
   - DOMUS (pro paliva pevná) - 18.000,-- Kč - 27.000,-- Kč                            


Cihelná nebo betonová vnější tvárnice, tepelná izolace, vnitřní vložka šamotová pro pevná paliva, vnitřní vložka plastová pro plynná a kapalná paliva, u každého systému individuální řešení nadstřešní části komínu.

Schiedel
Dobrý tah:
- tenkostěnná keramická vložka UNI*** z technické keramiky s kruhovým průřezem a hladkým vnitřním povrchem, velice kvalitní izolace a správné dimenzování zaručují bezpečný odvod spalin nad střechu.
Požární bezpečnost:
- třívrstvé komíny Schiedel (komínová tvárnice - izolace - vložka), provedné v nejvyšší kvalitě UNI*** PLUS, zajišťují komín bez trhlin a netěsností a to i v případě vyhoření sazí (teploty nad 1000°C).
Odolnost vůči vlhkosti:
- při provozu moderních, energeticky úsporných kotlů, vzniká v komíně vlhkost. Těsná keramická vložka a systém zadního odvětřání udržují komín suchý. Tím se ušetří za případnou sanaci prosáklých komínů.
Odolnost vůči korozi:
- vlhkost není jen voda. Spalováním topného oleje, plynu, dřeva atd. se tvoří agresivní kyseliny. UNI*** - technická keramika však odolává této zátěži neomezeně a v porovánání s ní vypadají ostatní materály v komínech brzy opotřebovaně.
Vysoká životnost se zárukou:
- na rozdíl od zděných komínů nabízejí originální komínové systémy Schiedel trojnásobnou 30letou záruku - při vyhoření, při působení vlhkosti a zároveň při poškození korozí.
Keramické vyústění komína:
- kovové části komínů korodují a vytvářejí slabá místa v komínovém průduchu. U komínů Schiedel, kde průduch tvoří pouze keramické vložky, nedochází k žádnému opotřebení. Tím jste bez starosti a ušetříte za drahé opravy.
Univerzálnost:
- UNI*** PLUS - univerzální komín Schiedel je určen pro všechny typy topení a všechny aktuální a budoucí možné technologie vytápění. Při přechodu na jiné topné médium není třeba komín vložkovat. Tak už dnes ušetříte svoje peníze.
Jednoduchá montáž:
- Schiedel nabízí dokonale sladěné stavební díly třívrstvého komínového systému od komínové paty až po ústí komína včetně příslušenství. Výsledek: krátká doba montáže, úspora nákladů a vylouční montážních chyb.
Nová generace keramických vložek:
- keramické vložky UNI*** vyráběné novou technologií splňující v maximální míře požadavky na odolnost vůči vysokým teplotám i vůči vlhkosti. Potvrzují to certifikáty státních zkušeben a průběžná interní kontrola kvality. Při koupi komínové vložky trvejte na značce Schiedel UNI*** s charakteristickým hnědým zabarvením.


ČESKÉ KOMÍNY:

CIKO komíny
- ke každé střeše neodmyslitelně patří komín, který svým architektonickým řešením dotváří obraz celého domu. Nabízíme Vám komínový systém CIKO® (CIhlené KOmíny), který splní architektonické i technické požadavky každého stavebníka.
- i když komínové těleso připomíná na první pohled jednoduchou stavebnici, musí v zásadě splňovat několik základních funkcí. Optimálně zvolený komínový systém by měl vždy podporovat účinnost a výkon topidla, optimalizovat spotřebu paliva a splňovat požadavky na ohledupolnost k životnému prsotředí. Dále musí bezpodmínečně splňovat  požadavky požární ochrany a stavební spolehlivosti.
- výhodou CIKO
® komínů je použité materiálové řešení, včetně unikátního celoplošného odvětrání komínového tělesa. Tím jsou odstraněny nežádoucí vlivy vznikající teplotními rozdíly a kondenzační vlhkostí zdiva.
- komínové systémy CIKO
® dělíme na dva základní typy:
   - CIKO
® 3V UNIVERSAL - komínový systém určen pro všechny druhy paliv a                                                všechny druhy spotřebičů s přirozeným odvodem                                                  spalin. Systém tvoří šamotová vložka, tepelná                                                      izolace a keramická tvarovka obvodového pláště.
   - CIKO
® GAS - komínový systém určený pro plynná a kapalná paliva od                                        spotřebičů s přirozeným i nuceným odvodem spalin. Keramický                              plášť je vybaven vložkami z vysoce odolného plastu.
- vnitřní vložky se dodávají v těchto průměrech:
   - plastové vložky systému CIKO
® GAS - 75mm, 110mm, 125mm, 160mm
   - šamotové vložky systému CIKO
® 3V UNIVERSAL - 140mm, 160mm, 200mm

Komíny CZ
- trojplášťový komín se systémem vnitřního obvodového odvětrání. Je tvořen keramickou vložkou, tepelnou izolací a komínovou tvárnicí. Celý komín je dodáván jako stavebnice, která se sestavuje dle montážního návodu. Návod je součástí každé ucelené dodávky komínového systému. Systém je možno použít pro libovolné druhy staveb.
- komínový systém je sestaven z osvědčených materiálů, které dovolují takřka neomezenou životnost a je sestaven tak, aby byl cenově dostupný všem stavebníkům i stavebním firmám. Jeho montáž je jednoduchá a srozumitelná.
- nadstřešní část je řešena systémem barevných prstenců, které umožňují velmi rychlé a kvalitní ukončení komína
- komínový systém Komíny CZ má vyřešený i způsob odvodu kondenzátu u spotřebičů s nízkou teplotou spalin
- universální tvárnice TK 1/LB pro jednoprůchodové, dvouprůchodové komíny a pro všechny průměry
- nadstřešní část je tvořena barevnými betonovými prstenci TK 1/HB-R ve všech barvách (standard 5 barev), na zakázku libovolný odstín
- díky originální technologii je možno komín postavit už za 5 hodin včetně finální úpravy nadstřešní části

KONTAKTY
- email:
fsmnikarj@seznam.cz